Anna Ribanská

Anna Ribanská

"Víc než dynamika je pro mě důležitý fakt, že si jógující v pozicích neškodí a učí se rozumět svému tělu, pohybu i dechu"

S jógou se Anna setkala, když jí bylo přibližně 14 let. Od té doby jóga byla více či méně součástí  jejího života. Zpočátku jí zajímala jógová filozofie, meditace a relaxační techniky, odpovědi  na své otázky hledala nejen v pramenech jógy, ale také v buddhismu a zen buddhismu.  Pravidelnou ásanovou praxí dynamičtějšího typu pak postupem času začala dohánět  hodiny a hodiny pohybu, tance a akrobacie, na které byla zvyklá denně mnoho hodin  denně.


„Lekce jógy, které učím, odrážejí mou vlastní praxi a zkušenosti. Považuji za veledůležité  se dostatečně zahřát, takže jsou dynamické. Víc než dynamika je pro mě důležitý fakt, že  si jógující v pozicích neškodí a učí se rozumět svému tělu, pohybu i dechu, a proto stejný důraz jako na dynamiku kladu i na preciznost alignmentu jednotlivých ásán a dýchání,  případně pránájámě, krijím i meditaci. Současně už vím i z vlastní zkušenosti, že každé tělo je jedinečné a mění se nejen v průběhu života, ale i ze dne na den. Vinyasa je pro mne samotnou vědomou meditací v pohybu.”

Rozvrh lekcí