Kateřina May

Kateřina May

"K józe jsem si našla cestu v r. 2014, kdy jsem se přestěhovala do Austrálie a potýkala se se všemi možnými výzvami života v nové zemi. Vyrazila jsem tehdy poprvé na jógu - všichni totiž říkali, že je dobrá pro tělo i duši. Měli pravdu, už jsem u ní zůstala

V roce 2021 jsem se rozhodla absolvovat 200 YTT s Prague Yoga Collective a od té doby se dále aktivně rozvíjím nejen jako lektorka jógy, ale také jako její student. Potenciál jógy přetvářet nastavení naší mysli i způsob, kterým přistupujeme k životu i sobě samým, je dle mého názoru nejdůležitější součástí jógové praxe. V současné době proto studuji magisterské studium jógové terapie na The Minded Institute v Londýně. Obor jóga terapie, kterému se kromě učení Vinyasa jógy věnuji, vychází z vědecky podložených lékařských vědomostí, které propojuje s prastarou jógovou filosofií a moudrostí.

Takřka sedm let jsem strávila na cestách po světě, kde jsem měla tu čest poznat mnoho lidí z různých prostředí a kultur. Tato životní zkušenost se společně s jógou stala nedílnou součástí mé osoby. Ve svých lekcích reflektuji, co jsem na své osobní, nejen jógové cestě poznala. Snažím se předávat jakousi přidanou hodnotu, energii, kterou si můžeme z lekce odnést. Do lekcí, kromě ásana praxe, zapojuji pranayamu, mindfulness, meditaci, filosofii ale také hravost, lehkost a kreativitu. Pracuji se spojením těla, duše a mysli na vlně společného dechu v prostředí, které je bezpečné, uvolněné a přátelské pro všechny bez rozdílu."


Rozvrh lekcí