Judita Barabas Sereghy

Judita Barabas Sereghy

Učím jemný, hravý vinyasa flow doprovázený hudbou a hatha jógu. V lekcích se soustředím nejen na propojení pohybu s dechem, správné nastavení těla v pozici, ale také na vysvětlení fyzických a mentálních benefitů jednotlivých pozic. Lekce protkávám střípky jógové filozofie a zakončuji vedenou meditací.

Jógová asanová praxe je krásná věc, ale co je skutečně zajímavé je její vliv na náš každodenní život. Jóga není o tom, jak vypadá váš zadek v legínách ale o tom, jak vypadá váš život, když si legíny sundáte. Má potenciál měnit naše vztahy – se sebou samými, s našimi blízkými, s celým lidstvem a s planetou, na které žijeme. Práce s emocemi, odhalování zajetých vzorců chování, zklidnění, nadhled, laskavost, lehkost bytí. To a mnohem víc vám může nabídnou pravidelná jógová praxe, pokud o to budete stát.

Šíření jógy je moje cesta, jak měnit svět k lepšímu. Po letech práce v lidskoprávních a humanitárních organizací jsem došla k závěru, že je velmi těžké implementovat udržitelnou pozitivní změnu shora dolů, ale naopak je třeba postupovat zespodu nahoru. Každý musí začít u sebe. Přijmout sám sebe, poznat svoje démony s buď se s nimi spřátelit nebo je nechat jít. Poté může zářit a své světlo předávat dál.

S jógovou praxí jsem začala před více jak deseti lety, během studií v Londýně. Od té doby jsem žila, a svou praxi prohlubovala na různých místech – v Londýně, Tel Avivu, Cambridge až jsem nakonec zakotvila zpět v rodné Praze.  Učitelský kurz jsem absolvovala v roce 2019 v Cambridge, UK (Camyoga, RYS200 Yoga Alliance). Zde jsem jógu poté učila ve studiu Camyoga a v několika neziskových organizacích. V současné době žiju se svou rodinou v Praze, učím jógu v několika Prařských studiích a rozjíždím kurzy jógy a mindfulness pro uprchlíky.

Rozvrh lekcí