Lektoři:

diana

Diana Bounni

Diana začala cvičit jógu před více než 20ti lety. Převážně se specializuje na cvičení s různými zdravotními omezeními. Posledních 5 let se zaměřila na výuku jógy pro seniory, pro které také pracuje v sociálních službách. Její unikátní koncept - kombinace zdravotních cviků a jógy, byl základem jejich lekcí, určené právě pro starší generaci. 2004 Fisav power yoga basic 2005 Lektor zdravotního cvičení, Palestra 2006 Zen touch shiatsu

eliška

Eliška Sirová

Józe a meditaci se věnuji už řadu let. Škola jógy Marcely Mikešové a Kamily Neumannové, lektorské výcviky a mnoho jógovo meditačních retreatů a tichých ústranní pod vedením Sarah Powers jsou jasné hvězdy mého života. Thay Doji, Martin Aylward .... ti všichni nepřestávají být mými učiteli. Meditace v kombinaci s jógou je pro mně nekonečným zdrojem vědomého bytí, lehkosti, naplnění, radosti a otevřeného srdce.

Eva Vrbová

Eva Vrbová

Joga je v současné době pro mne životem, cestou, která mi otevírá oči, naplňuje srdce a zároveň posiluje tělo na všech úrovních – bez násilí. T o jak ji přijmeme do svého života, je jen na nás samotných.

Lekce
pondělí 17:30 – 19:00 Vinyasa joga
středa 12:00 – 13:00 Polední vinyasa jóga
pátek 18:00 – 19:30 Vinyasa jóga
honza

Honza Šimíček

Vždy jsem se ztotožňoval s myšlenkou: "Cvič, ono to přijde". Tak tedy cvičím a postupně něco přichází a něco odchází. Zatím na vlně dynamiky, u své vlastní praxe s ashtanga vinyasou, se kterou mě seznámil Dalibor Štedronský. K joze mě přivedla moje mamka se svými znalostmi Iyengar jogy a během pár měsíců v Indii bylo úžasné objevovat také Sivananda jogu. Joga se stala součástí mého života, kdy je pro mě užasné pozorovat, že už to není jen o ranním tělocviku, když tělo spadne z postele na podložku, ale o celém dni, každém okamžiku.

Lekce
pátek 07:30 – 08:30 Vinyasa joga
irena

Irena Šorfová

Irena Shanti Šorfová studuje a praktikuje jógu více jak dvacet let, je certifikovanou lektorkou Kundalini jógy a meditací, Hormonální jógové terapie pro ženy a diabetes, Jógy zvuku (Gong Master) a Jógy smíchu. Své znalosti prohlubuje studiem léčebných účinků kundalini jógy a zvukových vibrací. Na svých lekcích pracuje s terapeutickými symfonickými gongy, hlasem a dalšími nástroji, které ovlivňují tělo, mysl i ducha na více úrovních. K učení přistupuje ze srdce s pokorou a radostí sdílet tuto jedinečnou technologii, která může být velkou oporou na naší cestě a napomoci žít život vědomě a naplno. Irena vede mezinárodní vzdělávací program Kundalini jógy v ČR –Akademii vnitřního vědomí. www.kundaliniprague.cz

Lekce
úterý 17:30 – 18:45 Hormonální jóga
úterý 19:10 – 20:40 Kundalini joga
neděle 18:00 – 19:30 Kundalini joga
Amanbir

Joe Amanbir Young

Joseph Amanbir Young is a Herbalist and New York licensed acupuncturist and massage therapist. He is also a certified Kundalini Yoga teacher with nearly a decade of experience . He holds a Master of Science in Traditional Oriental Medicine from the Pacific College of Oriental Medicine and a Bachelor of Science in Engineering from the Cooper Union. Amanbir is guest teacher at kundalini yoga program, Akademie vnitřního vědomí.

Jožo Rabara

Jožo Rabara

Jógu praktikujem od roku 2006, pár rokov na to som začal svoje skromné znalosti predávať ďalej. Prešiel som si rôznymi štýlmi. Cez vinyasu, ashtangu a hathu som sa dostal až k Iyengar yoge, ktorá mi učarovala. Jógu podľa B.K.S. Iyengara vnímam ako cestu, na ktorú sa môže vydať naozaj každý. Zmysluplné použitie pomôcok dáva možnosť dotknúť sa aj pozícií, ktoré sú inak v ich finálnej variante ešte príliš náročné. Vzdelanie: 2011 - Instruktor Hatha jógy (BMSA) 2018 - Iyengar yoga teacher Level Introductory

Lekce
úterý 19:10 – 20:40 Iyengar jóga
středa 12:00 – 13:00 Poledni Iyengar jóga
pátek 08:30 – 09:30 Iyengar jóga
Klára

Klára Doubková

Láska k pohybu mě provádí stejně jako jóga od dětství. S postupem času a zátěžemi, které život přináší jsme si začala více a více uvědomovat, jak jóga přispívá k mé duševní i fyzické rovnováze a stala se tak neoddělitelnou součástí mého života, cestou na které mohu stále poznávat.

Lekce
úterý 08:30 – 09:30 Iyengar jóga

Lena Krenke

Lenka Nezvalová

Lenka Nezvalová

Je certifikovanou lektorkou Vinyasy jogy (Bangkok, Thajsko) a Jivamukti Yogy (New York, USA) a studovala se skvělými učiteli jako Sharon Gannon, David Life, Adrian Cox, Paddy Mc Grath a Yogeswari. Učení jógy vnímá s pokorou i radostí jako své poslání.

Lekce
čtvrtek 19:10 – 20:40 Jemná vinyasa
Lenka Robinson

Lenka Robinson

Je certifikovanou lektorkou jógy. Absolvovala učitelské kurzy v USA a v Indii. Neustále upevňuje a rozšiřuje své zkušenosti účastí na jógových seminářích, budhistických meditačních pobytech, ajurvédských přednáškách.ale hlavně svou vlastní niternou praxí.

Lekce
pondělí 19:10 – 20:40 Hatha flow
úterý 10:00 – 11:30 Hatha flow jóga
čtvrtek 12:00 – 13:00 Polední Hatha flow jóga
čtvrtek 17:30 – 18:55 Hatha flow
lucie duha

Lucie Duha

Lucie Duha Machutová, která u nás vede pondělní dopolední lekce Kundalini jógy a meditací studovala řadu let u Ireny Šorfové a v nedávné době absolvovala mezinárodní dvouletý program pro lektory kundaliní jógy – Akademii vnitřního vědomí.

Lekce
pátek 12:00 – 13:00 Polední Kundalini jóga
lucie

Lucie Königová

Studuje, praktikuje a učí jógu v tradici Šri T. Krišnamačariji. Měla možnost a štěstí studovat s řadou inspirativních učitelů, jimž vděčí za mnohé (zejména Marcele Mikešové a Paddy McGrath). Jejími hlavními učiteli jsou A.G. a Indra Mohanovi.

Lekce
středa 19:10 – 21:10 Letní Masterclass

Markéta Raadová

Lekce
pondělí 16:15 – 17:15 Vinyasa joga
Meenal Padhiar

Meenal Padhiar

Meenal was born in India and grew up in London. She has been practicing yoga since 2004, and teaching since 2011, after completing her teacher training in India. Her style of teaching draws from various yoga traditions she has learned, including ashtanga vinyasa and Sivananda. Meenal’s classes offers a dynamic and meditative practice with emphasis on postural alignment, breath and heart-centeredness.

Lekce
pátek 17:00 – 18:00 Vinyasa joga
olga zvontcova

Olga Bishop (Zvontcova)

My first class of Yoga was in 1996. my teacher was 50 years old woman, and I was only 24. She showed me some yogic asanas, very graciously and lightly, which for me were very challenging. I have decided that at my 50th I also would like to be in that perfect fit and strength and flexibility, how was that woman. That is how I started my yogic path. After Yoga practice the feeling in the body was always very pleasant, and it seemed to me a very intelligent way of exercising, because not only the body, but the mind also is involved into it. I started Iyengar Yoga in 2001, and in 2002 I have met Gabriella Giubilaro , and then Faeq BIRIA, Lois Steinberg. Since 2003 I knew already that I will come to Pune and will study with Guruji BKS Iyengar. My first studying of Iyengar Yoga in Pune was unforgettable experience, that has changed my life. I have decided to study Yoga very seriously, and I came to Pune almost every year since 2005. Great inspiration I receive from Teachers. Guruji BKS Iyengar, Geeta Iyengar and Prashant Iyengar, Stephanie Quirk and Rita Keller had the biggest influence to my practice and understanding. For now I am Senior 2 Certified Iyengar Yoga teacher. I have taught Iyengar yoga since 2003 and, since 2011, have conducted teacher training courses . I have taught in multinational level in many countries, Italy, Greece, Czech Republic, Bulgaria, Turkey, Indonesia, India and Nepal. In my personal practice I am inspired by philosophy of yoga and metaphysics.Philosophy and practical knowledge together with mindfulness brings amazing results to yoga practice. If you would like to incorporate that into your practice of yoga , I would be happy to share my knowledge with you.

Lekce
středa 10:00 – 11:30 Iyengar jóga
středa 19:10 – 20:40 Iyengar jóga
Olga Bubnová

Olga Bubnová

I am in yoga for 10 years. I am a certified Teacher of Yoga Alliance RYT-200 and a certified teacher of Skola Jogy Veroniky Karmanove. Jana Schneeweissova, Alice Cervinkova, Godrfrihey Devereux, Eva Vrbova, Petra Pikkelova are my beloved teachers.For me – yoga practice is a tool to make my body happy and my mind at ease. That is how I learn to enjoy every moment of my life. During my classes together we will gain strength, flexibility and balance in a joyful and mindful way

Petr

Petr Mutinský

Je důležité se věnovat tělu a mysli, neboť jsou to jediné věci, které tu s námi budou od začátku až do konce. Stojí za to je poznat a udělat si z nich přátele na celý život. Protože jedině potom můžeme život doopravdy žít. Petr studuje druhý ročník oboru Psychologie na FF UK. Zajímá se o sebekoučování, otužování, jógu, tanec a pohyb. Sám je trenérem fitness a kalisteniky, terapeutem Dornovy metody a lektorem Qigongu. Skrz svou praxi se snaží dosáhnout ovládnutí těla a mysli, jak jen to je možné. Jeho hlavním cílem je cítit se dobře, ať už po fyzické, tak i psychické stránce. Skrze workshopy a osobní nebo skupinové lekce učí druhé, jak posilovat s vlastní vahou a své tělo lépe poznat.

Lekce
pondělí 19:10 – 20:40 Mobilita, síla a pohyb
Petr Síla

Petr Síla

Jógu jako fyzickou praxi jsem objevil asi před 2 lety a okamžitě jsem se zamiloval do pocitů těla nabitého energií a mysli uklidněné disciplínou. Krásu jógy spatřuji v její komplexnosti a využitelnosti v každodenním životě. Hned od začátku jsem si oblíbil dynamičtější formy cvičení. Avšak postupem času mi k srdci začala přirůstat i pomalejší jin jóga. Stejně jako v životě je někdy potřeba zvýšit otáčky, někdy zase musíme umět vypnout a nechat se volně unášet proudem událostí.

Lekce
úterý 16:15 – 17:15 Jemná Vinyasa jóga
Petra Pavlikova

Petra Pavlíková

Od dětství mám ráda pohyb a zpěv. Nakonec jsem vystudovala práva a nějakou dobu jsem se tím i úspěšně živila. Cestu k józe jsem našla v době, kdy jsem z povětšinou sedavého zaměstnání měla bolesti zad, které mi každý den znepříjemňovaly. Bylo pro mě naprosto fantastické, když po druhé hodině cvičení jógy bolesti ustoupily. Kvalita prožívání dnů bez bolesti a jakýchkoli podpůrných preparátů je nesrovnatelná s tím, co jsem cítila v době, kdy jsem si neuměla správně sednout a nevnímala správné držení těla. S pokorou a vděčností od té doby jógu pravidelně studuji a cvičím. Hodnota skrytá v tomto učení je totiž obrovská. Jóga kultivuje osobnost člověka na všech úrovních a jde mnohem dál ...

Lekce
čtvrtek 10:00 – 11:00 Hatha jóga
pátek 09:30 – 11:00 Iyengar jóga
Petra Pikkelová.jpg

Petra Pikkelová

Poprvé jsem si na yogovou podložku – yogamatku – stoupla v roce 2001 v New Yorku, kde jsem mnoho let žila. Když jsem z ní slezla, bylo mi jasné, že jsem našla novou vášeň.

Lekce
pondělí 12:00 – 13:00 Polední vinyasa jóga
úterý 12:00 – 13:00 Polední vinyasa jóga
středa 17:30 – 19:00 Vinyasa jóga
čtvrtek 12:00 – 13:00 Polední Vinyasa
Petra Špindlerová

Petra Špindlerová

Petra je v herečka, která se kromě hraní aktivně věnuje joze. V roce 1999 poprvé navštívila Indii, kde se do jogy zamilovala. Po návratu do čech začala se soustavným studiem. Je certifikovanou cvičitelkou III. třídy (v současné době si zvyšuje kvalifikaci na II. třídu-Česká Akademie jogy). V současné době dokončuje na FTVS-UK a České akademii jógy učitele I.tř. Absolvovala výcviky: Dynamická jóga Godrfriho Devereuxe Vývojové pohyby a jóga pro miminka Ellynne Skove MA, LTCA, BC-DMT, NCC, RPP, E-RYT

Lekce
pátek 12:00 – 13:00 Polední Vinyasa

Polina Zemlicka

Lekce
středa 07:30 – 08:30 Vinyasa joga
čtvrtek 16:15 – 17:15 Vinyasa jóga
neděle 17:00 – 18:30 Vinyasa joga
Rosibel Marquez

Rosibel Marquez

Certified Teacher Yoga Alliance RYT-200® Studied and practiced Yoga for several years with leading teachers in South and North America, India and Europe. She has attended several workshops with renowned teachers of different styles of yoga, including Ashtanga Vinyasa Flow, Jivamukti and Dharma Mittra, among others. She is characterized by guiding individuals into the postures in a gentle and detailed way, leading them to consciously perform the asanas and the breathing and allowing them to enjoy and feel the effects and benefits of the practice.

Lekce
čtvrtek 17:30 – 19:00 Vinyasa joga
čtvrtek 18:00 – 19:30 Vinyasa joga
sobota 10:00 – 11:30 Vinyasa joga
simona

Simona Hrušková

Jóga je pro mě cesta, kdy se učím poznat sebe sama, respektovat se a věřit svým pocitům. Mít větší pochopení pro sebe ale i ostatní. Rozumět, že vše má svůj proces a je u každého jiný. Jinak intenzivní, jinak rychlý a má jiné překážky. Jóga mě učí mít se ráda takovou, jaká jsem. Jóga mě inspiruje každý den. Sama praktikuji a vedu lekce vinyása jógy. Lekce jsou ať už více či méně dynamické, vždycky jsou hlavně v rytmu dechu.

Lekce
pondělí 07:30 – 08:30 Vinyasa joga
sona

Soňa Audesová

Moje učení by se dalo shrnout do třech základních bodů: 1. - Precizní nastavení pozic 2. - Laskavý přístup 3. - Respekt k individualitě každého žáka V lekcích používám užívám pomůcky, které pomáhají naučit se a prožít jógové ásany do hloubky a procítit i často obtížně dosažitelné či zatím neprobuzené oblasti těla. Začátečníci se učí správně a bezpečně vstupovat do jógových pozic, setrvávat v nich déle, než by pro ně zatím bylo možné bez pomůcek a správně zapojovat jednotlivé části těla. Pokročilejší studenti díky pomůckám objeví nová spojení a akce v těle, lépe se mohou ponořit do práce i na hlubších úrovních a prožívat i známé ásany ze zcela nové perspektivy. Přínosem správného provádění jógových pozic pro všechny studenty je intenzivnější prožití ásán, volné proudění energie v těle a zlepšení fyzického i psychického zdraví. Nezapomínám ani na nácvik restorativních, relaxačních a dechových technik. A protože jsem přesvědčená, že jógová praxe každého z nás se odehrává zejména mimo podložku, v našem běžném fungování a každodenních interakcích s druhými, snažím se během svých lekcí dodat Vám inspiraci, sílu a energii právě pro tyto chvíle.

tereza

Tereza Hausmannová

Tereza se věnuje józe a mindfulness meditacím od roku 2012 a v začátcích jí nejvíce pomohly lépe zvládnout stres během studií. Postupně se obojí staly nedílnou součástí jejího života. Jóga je pro Terezu cestou do svého nitra, do srdce. Učí jí sebelásce, pokoře, trpělivosti a vděčnosti za každý nový den. Všímavost (mindfulness) vnímá jako nezbytnost pro vedení spokojeného a naplněného života a pro jakoukoliv pozitivní změnu, která v životě chceme dosáhnout. Tereza absolvovala 200hodinový kurz Vinyasa jógy v Kostarice certifikovaný Yoga Alliance, výcvik Oshových meditací pod vedením Vatavayany a kurz reiki 2. stupně. Mimo lekcí jógy a meditací, Tereza pořádá ceremonie a workshopy s léčivým kakaem, s kterými se seznámila během své roční cesty po Střední Americe. Kakao hezky harmonizuje tělo a mysl a pomáhá nám napojit se na naše vnitřní já. Tereza věří, že pozitivní změna na světě začíná s každým z nás. Sebeláska, zdravé tělo, výživná strava a zdravá planeta spolu neodmyslitelně souvisí. Když si uvědomíme naší vnitřní jednotu, uvědomíme si i jednotu s přírodou a se vším, co nás obklopuje.

tobias

Tobias Lorenz

Jóga je mnohem více než jen fyzická praxe. Je to hlavně práce s myslí. Cesta, kterou se můžeme vydat, abychom žili v míru sami se sebou. Učí nás soucitu a lásce k sobě samým i k našemu okolí. Učí nás nespěchat a být trpělivý. Učí nás žít vědomě. Ve svém srdci veřím, že naším nejhlubším cílem je žít v souladu s bohem - vesmírem - přírodou. Máme pro to ruzná pojmenování, ale esence je jen jedna - láska. Předávání zkušeností a získávání nových považuji za velký dar ...nebo: Předávání zkušeností a získávání nových mě naplňuje a dělá šťastným...

Lekce
úterý 07:00 – 08:00 Ranní vinyasa jóga
středa 16:15 – 17:15 Vinyasa joga
čtvrtek 07:00 – 08:00 Vinyasa joga
Veronika Švecová

Veronika Švecová

Po několika marných pokusech začít s jógou jako teenager podle knihy (Iyengarova metoda, Lysbeth) jsem se daleko později dostala na lekce ashtanga vinyasa jógy (Andrea Smékalová, Dalibor Štědronský).

Lekce
úterý 17:30 – 19:00 Kurz jemné jógy: svobodná ramena, hrudník a šíje

Team:

Jan Zahradník

Jan Zahradník

K józe jsem se dostal vlastně omylem – díky vyhřezlé ploténce. Přístup ke cvičení byl „klasický“ – občas ano – občas ne. Čistě náhodou se mi kamarádka zmínila o Iyengar józe a já se bez přemýšlení přihlásil na učitelský kurz. Toto rozhodnutí, dá se říct, mi změnilo život. Bez operace se mi vyhřezlá ploténka zatáhla o 60% a hlavně – díky preciznosti, která je v Iyengar józe pro provedení pozic zásadní, se mi postupně změnil i přístup k životu a řešení situací, které s sebou život přináší. Důraz kladený na detailní provedení a dlouhé výdrže v pozicích mě naučili lépe poznat sebe sama a zároveň zjistit, že mám před sebou ještě hodně dlouhou cestu.