Veronika Švecová

Feldenkraisova metoda: páteř bez bolesti

Naše páteř má velký potenciál pohybu a také smyslového vnímání. To se často ztrácí v případě akutních nebo i chronických bolestí. Bez ohledu na příčinu a přesný původ problémů, bolest a nepohodlí zad často souvisí s jednostranným zatížením páteře a s pozapomenutou schopností vnímat páteř v klidu i v pohybu. To může přinášet ``znecitlivění`` nebo přetížení některých segmentů zad na úkor jiných.

S pomocí Feldenkraisovy metody můžete svým zádům ulevit od bolesti či napětí a navrátit páteři přirozenou pohyblivost a živost po celé její délce. Lekce jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí podpořit pružnost a stabilitu páteře bez bolavého strečování a úmorného posilování.

Kurz je vhodný pro začátečníky (nemáte zkušenost s Feldenkraisovou metodou) i mírně pokročilé (máte již nějakou zkušenost).

Ke kurzu budete mít k dispozici základní materiály pro domácí cvičení a také audio nahrávky lekcí po celou dobu kurzu.

O FELDENKRAISOVĚ METODĚ
aneb co to vlastně je?

Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

Jdete do toho s námi? Přihlaste se a zarezervujte si své místo. Těšíme se na vás.


Další populární kurzy

Zobrazit všechny kurzy