Jóga & Pranajama & Meditace: 3 únorové neděle / 3 témata

Jóga, pranayama,meditace. Tři nerozluční společníci na cestě k nám samotným nás budou provázet během tří dvouhodinových lekcí na sklonku zimy. 

breathe

Dech, tělo a naše mysl jsou vzájemně propojeni. Jeden druhému je oporou a výživou. 

V posledním měsíci zimy, v očekávání jara, zkusíme ve chvíli večerního klidu nahlédnout během meditace do našeho nitra. Pokusíme se dechem rozzářit krajinu naší mysli, spočinout a propojit se s proudem našich nádechů a výdechů. 

Tělu dopřejeme chvíle plynutí flow jógy a v jinovém zklidnění pohybu pronikneme do hlubin našeho těla. 

3 lekce, 3 témata. Tělo, dech, emoce a mysl. Všimnout si jich tady a teď a dostat se k nim o kousek blíž. 

Propojit se na chvíli sám se sebou, vědomé plynutí i jemné sklidnění. Vnímat, že dýchám, cítím, otevřít své mysli dveře dokořán.....propojit se se svým tělem, dechem, všimnout si svých pocitů a stavu své mysli. Teď. . A teď......V proměnlivosti i ve chvíli ztišení.

1. neděle 9. února: Dech

Vnímání, pozorování dechu a těla je jedna z nejuniverzálnějších meditačních praxí. Dech, který stojí na počátku našeho života je neustále přítomen. Má v sobě schopnost propojit tělo, mysl i ducha. Jak na to? Obhlédneme ve chvíli meditace a yinové jógy.

2. neděle 16. února: Emoce

Naši vnímavou pozornost můžeme nasměrovat na vnímání našich pocitů a emocí, které přichází a bez přestání naplňují naše dny. Jak vypadá v našem těle třeba pocit radosti? Chvíle meditace a yinové jógy nám možná napoví.

3. neděle 23. února: Myšlenky

“ Myšlenky jsou velkolepá věc”. To ano. Některé. Co se vlastně většinou v naší mysli odehrává? Zaměříme na chvíli pozornost na svět našich myšlenek a spočineme v yinové józe.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky.