Jóga a Aromaterapie podle čínské medicíny pro období jara

Srdečně vás zveme na další voňavý seminář zaměřený na aktuální roční období. 

Naučíme se, jak si sami můžeme pomoci, aby nám v období jara energie dobře plynula tělem a nápady, které s novým ročním cyklem přicházejí, jsme dokázali i hravě realizovat. Opět sáhneme ke kombinaci aromaterapie, odpovídající sestavě Yin jógy a doporučení dle čínské medicíny pro toto probouzející se období. Tentokrát si odnesete i vlastnoručně vyrobený olejíček v roll-onu, namíchaný dle vašich individuálních potřeb.

aroma

Jaro je v tradiční čínské medicíně spojené s dráhou jater a žlučníku. Játra řídí průchodnost a uchovávání krve, žlučník pak ukládá a vylučuje žluč. V jiném významu játra přinášejí úmysl a žlučník pak schopnost rozhodnout se a řešit. Snaha všem vyhovět, přílišný tlak sám na sebe, potlačování emocí jsou některé ze vzorců chování, které mohou v těle způsobit nepohodu. 

Bolesti hlavy, potíže s trávením, křeče, bolestivá menstruace, PMS, cysty, suchost a pálení očí, křehké a bledé nehty, to všechno je způsobeno nerovnováhou na dráze jater.  Játra a žlučník také řídí šlachy, vazy a svalovou akci. Tuhost těla a ztráta pohyblivosti kloubů a také spasmy patří k potížím těchto drah. 

Meridiánová sestava pro dráhu jater a žlučníku a aromaterapie pomůže vymést pavučiny z koutů našeho těla a poslat životní energie až do konečků prstů. Zaměříme se na éterické oleje, které pročišťují jako je například citron, fenykl a kardamom. A také na oleje, které pomohou rozproudit energii jako například cypřiš, rozmarýn a vavřín nebo na to, jak pomocí éterických olejů zatočit s PMS.

Na závěr si společně zacvičíme sestavu Yin jógy na míru dráze jater a žlučníku.

Seminář je vhodný pro všechny, kdo si chtějí “udělat jarní úklid” ve svém těle a připravit se na nový roční cyklus.

Doporučení: Vzít si ponožky s měkkou gumou a teplejší oblečení.