Letní Masterclasses s Lucií Königovou

Přes prázdniny jsme pro vás připravili sérii tří Masterclass s Luckou. Na lekce se můžete hlásit jednotlivě nebo za zvýhodněnou cenu na všechny tři zároveň :)

letni masterclass s lucií

HRUDNÍK, DOMOV DECHU A SRDCE

Náš hrudní koš má být pružný jako proutěný košík. Hrudník může být vzdušným altánem, domovem pro náš dech a naše cítění. Domovem útulným, bezpečným a přitom prostorným, skýtajícím pocit svobody. Má chránit důležité orgány, a přesto nemusí být ztuhlou kostěnou klecí, brněním, které svírá dech. Objímat člověka s pružným hrudníkem je přece taková radost!

Sevření, ztuhlost a slabost v hrudníku, ramenou a břiše se může projevit jako napětí či bolest v dalších částech těla. Jemnou a přesto hluboce účinnou prací s hrudníkem v napojení na ramena, paže, hlavu a břicho přímo ovlivňujeme postavení a zdraví páteře, pánve i vnitřních orgánů skrze dech a pohyb. 

Na těchto třech prodloužených lekcích zakusíte, jaké to je, když se hrudník zprůchodní pro pohyb, dech a cítění. Vyzkoušíme si, jak rozpohybování hrudní páteře a probuzení mezižeberních svalů, bránice, zad a břicha ovlivní naše cítění i pohyby šíje, hlavy, beder, pánve i končetin. Uvědomíte si propojenost hrudníku s ostatními částmi těla a jak blahodárné je udržovat je navzájem v harmonických vztazích. 

ZDRAVÁ RAMENA

Na ramenou jako bychom často nosili tíhu celého světa. Ramena by nám přitom měla umožňovat s přirozenou lehkostí pohybovat pažemi, podávat pomocnou ruku, objímat, pracovat, tančit…

Sevření, ztuhlost a slabost v ramenou se může projevit jako napětí v dalších částech těla. Cvičením ramen a jemnou prací s nimi přímo ovlivňujeme postavení a zdraví páteře a kyčlí. Stejně tak s rameny a pažemi může velmi účinně pohnout byť i jemná, zdánlivě nesouvisející práce dlaněmi a chodidly. Jógové pozice mohou ramenům a pažím nesmírně prospět, ale i uškodit. Vše záleží na tom, s jakým úmyslem a s jakou kvalitou pozornosti a vnímavosti k vlastnímu, jedinečnému tělu a individuálním dispozicím je provádíme.

Na této masterclass si vyzkoušíme, jak ramena fungují a jak je díky józe udržovat pohyblivá a silná zároveň.

KROK ZA KROKEM

Jaké to je, volně se pohybovat a umět sedět s lehkostí jogína? 

Přijďte ochutnat, zažít pružnost kroku díky živým chodidlům, volnosti v kyčlích a a stabilitě nohou a pánve. 

Zdravý rozsah pohybu v kyčlích nám umožňuje chodit, sedět, cvičit, stát, tančit a pohybovat se životem s lehkostí. Každá jógová pozice a většina pohybů v našem běžném životě odráží a využívá stabilitu i mobilitu našich kyčlí a měkkou hbitost našich chodidel. 

Na této prodloužené lekci se společně podíváme na to, proč nás ztuhlé a nepohyblivé či naopak nestabilní a hypermobilní kyčle moezují na podložce i mimo ni a jak s chodidly i kyčlemi pracovat, abychom díky józe směřovali k fyziologické i energetické harmonii celého těla.