1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us

Hormonální jóga

Hormonální jóga dle Dinah Rodrigues je vhodná pro ženy každého věku, buď jako prevence a povzbuzení ženského zdraví či jako pomoc přírodní cestou při symptomech hormonální nerovnováhy, a rovněž při dlouhodobém stresu. Podporuje plodnost, napomáhá srovnat menstruační cyklus po vysazení antikoncepce, či po porodu, pomáhá v období menopauzy aj., viz níže.

Jedná se o sestavu dynamických jógových cviků zaměřených na harmonizaci hormonálního a nervového systému, které jsou doplněné o intenzivní dechové techniky a tibetské techniky práce s energií. Na semináři se naučíte sestavu cviků, která trvá cca 30 minut, a kterou si pak ženy cvičí samy doma.

Předchozí zkušenost s jógou není nutná. Součástí kurzu je individuální konzultace s lektorkou, tištěné materiály k sestavě hormonální jógy a cviků na stres.

Kromě odstranění níže zmíněných nežádoucích symptomů Hormonální jógová terapie podpoří váš celkový zdravotní stav, zvýší pružnost vašeho těla, pohyblivost kloubů, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší tvar postavy i stav pleti, zvýší imunitu a napomůže omlazení těla i mysli.

Kdy cvičit Hormonální jógu?

Jako prevence či při těchto symptomech hormonální nerovnováhy:

– Premenstruační syndrom (PMS), nepravidelný cyklus

– Neplodnost způsobená hormonální nerovnováhou, špatným prokrvením či svalovou křečí v pánevní oblasti.

– Absence menstruace a ovulace

– Cysty na vaječnících

– Polycystické vaječníky (PCO)

– Předčasná menopauza

– Menopauza, přesněji symptomy spojené s hormonální nerovnováhou v období menopauzy (návaly, nespavost, podrážděnost, deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti, ztráta vitality, nízké libido, urogenitální suchost, migrény)

– Osteoporóza

– Inkontinence

– Emocionální nestabilita, deprese, snížení paměti způsobené nízkou hladinou hormonů

– Nedostatečná činnost štítné žlázy

– Padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť a akné

– Pomáhá i při syndromu karpálního tunelu

Kdy je třeba účast na semináři konzultovat s lektorkou předem?

Těhotenství (kontraindikace) / Pokročilá endometrióza / Rakovina prsu či jiné onkologické onemocnění / Krátce po operacích / Pokročilá osteoporóza, kdy hrozí zlomenina kosti / Zvýšená funkce štítné žlázy / Zánět vnitřního ucha, kdy je problém s udržením rovnováhy / Srdeční potíže nebo po operaci srdce / Před či krátce před operací v oblasti břicha / Hysterektomie / Velký myom / Nespecifikované bolesti břicha / Vážná psychiatrická onemocnění / Při jakýchkoli zdravotních problémech nezapomeňte cvičení HJT předem konzultovat s vaším lékařem.

(Kontakt na Irenu pro dotazy k HJT: kundaliniprague@gmail.com)

Hormonální jógová terapie nenahrazuje lékařskou péči, cvičení HJT je doporučeno konzultovat předem s vaším ošetřujícím lékařem.

Lektorka Irena Šorfová

patří k nejzkušenějším lektorkám Hormonální jógové terapie (HJT) pro ženy v České republice, lektorský kurz vystudovala v roce 2007 u její zakladatelky Dinah Rodrigues. Je rovněž certifikovanou lektorkou Kundalini jógy a meditací, ThaiVedic jógových terapií vycházejících z ájurvédy, dále pak Hormonální jógové terapie pro muže a HJT pro diabetes, MediYogy a Kundalini Medicine. Absolvovala výcvik Jógy holistické rezonance a Terapie zvukovými vibracemi. Na jejích lekcích a seminářích se vždy můžete těšit také na harmonizační relaxaci ve zvukových vibracích gongů a jiných nástrojů. Během své více než pětadvacetileté praxe se průběžně zaměřuje na zdraví ženy, jógu při stresu a syndromu vyhoření, jógu jako pomoc od závislostí, či jako podpora rozvoje kognitivních funkcí, zajímá ji propojení starodávných technik s moderní vědou a cesta k rozšířenému vědomí. Irena založila mezinárodní vzdělávací program Akademii vnitřního vědomí.

(Kontakt na Irenu pro dotazy k HJT: kundaliniprague@gmail.com)

#atjenamdobre

přihlašte se na aktuálně vypsané kurzy

hormonální jógy

Masterclass spadá do programu YOGAMEPLUS, tedy pokud k nám chodíte pravidelně,

načteme vám z ceny zpět až 15% na váš zákaznický účet.