Lektoři:

martin benda

Martin Benda

Martin začal s jógou jako student na VŠ, protože ho bolela záda. Od té doby se střídavě veze na vlnách power, hatha a ashtanga vinyasa jogy. Instruktorem je od roku 2010. V letech 2012 - 2016 žil v Moskvě, jógoval s lidmi z celého světa a klientům se věnoval hlavně individuálně. I po návratu do ČR plánuje žít jógou naplno, jeho oblíbeným mottem totiž je: "ve zdravém těle, zdravý duch".

Lekce
středa 16:15 – 17:15 Jemná vinyasa
alex

Alex Rodoni

My yoga journey began in 2010, with a light relationship/interest in the yogic lifestyle, in California near my hometown. In 2013, I underwent two operations on my knee, and I used yoga as a means to recovery. Meditation taught me how to overcome the physical pain, and Asana practice slowly allowed me to regain full range of motion. I've continued to nurture my yoga journey throughout my time here in Prague. I received a 200-hr teacher training certificate in Vinyasa and Hatha Yoga from Yoga Vimoksha in Goa, India in December 2015. I also completed a 500-hr advanced teacher training in Ashtanga from Kranti Yoga in Goa, India in January 2017. I specialize in Vinyasa flow with special attention to breath work using the breath to sync the mind to the body. 4 přílohy

Lekce
sobota 08:30 – 09:30 Vinyasa joga

Apolena Tůmová

Lekce
pondělí 16:15 – 17:15 Iyengar jóga: kurz pro začátečníky
úterý 12:00 – 13:00 Polední iyengar
středa 19:10 – 20:40 Iyengar jóga (začátečníci úplní i věční)
bara

Bára Vlasáková

Jak sama tak s lidmi praktikuji jemnou jógu, při které nabízím možnost soustředit se na svůj dech, naslouchat moudrosti svého těla a přijmout to kým jsem. Pokud se vzdáme touhy po dokonalosti a podávání výkonů za každou cenu, a pracujeme s tělem jemně, naše tělo se nám odvděčí zdravím. Jsem vděčná za učení jógy a děkuji všem svým učitelům jógy, minulým, současným i budoucím.

Lekce
čtvrtek 10:00 – 11:30 Relaxační jin jóga
čtvrtek 16:15 – 17:15 Joga pro těhotné
Betti

Betti Rompos

I fell in love with dance back when I was seven years old and this feeling only continues to grow year after year, I received certification in 2008 to perform as a modern dance instructor. First I got in touch with yoga 4 years ago while living in Houston but the "big yoga bamm" came to my life after I got injured on dance class. Since then I was/am discovering multiple branches of yoga – classic hatha, ashtanga vinyasa, vinyasa flow, acro yoga and experimenting with dance yoga. In 2016 I completed my 200 hrs teacher training in hatha and ashtanga yoga in Rishiksh, India. After the curse during my travelling I was teaching in Japan, Taiwan, Vietnam and Indonesia. If I want to convince you join my class and give yoga a try, I would describe its magic as it is something that can make you feel relaxed and energized at the same time, you are sweating and smiling, getting stornger and more flexible simultaneously. And while getting aware of the power of your own breath, you are discovering unknown dimensions of your own body.

Lekce
pondělí 07:30 – 08:30 Vinyasa joga
bruce chung

Bruce Chung

Bruce is inspired by his travels around the globe, and the people he meets along the way. He has lived and taught yoga in (his hometown of) Toronto, Singapore, Dublin, Bangkok, Hong Kong, and San Francisco. With over 1000 certifiable training hours, and 8+ years of teaching experience, Bruce strives to create a unique yoga experience which challenges the student physically and mentally, and additionally provides healing and grounding. Bruce leads workshops, retreats, and trainings in various parts of the world. When he isn't practicing yoga, you can find Bruce having a laugh with a friend over a good cup of coffee.

Eva Vrbová

Eva Vrbová

Joga je v současné době pro mne životem, cestou, která mi otevírá oči, naplňuje srdce a zároveň posiluje tělo na všech úrovních – bez násilí. T o jak ji přijmeme do svého života, je jen na nás samotných.

Lekce
pondělí 17:30 – 19:00 Vinyasa joga
středa 12:00 – 13:00 Polední vinyasa jóga
pátek 18:00 – 19:30 Vinyasa jóga
Helena

Helena Čechurová

Pracuji jako bookerka v modelingové agentuře Elite a zaroveň jsem certifikovaná lektorka zdravotní tělovýchovy a výživová poradkyně. Sport mě provází odmalička, proto mi přijde přirozené pomáhat lidem a motivovat je k pohybu a zdravé stravě. Na mých hodinách si zacvičíte vlastní vahou těla, posílíte všechny svalové partie, spolu budeme dbát na správnost provedení cviků, dech a dostatečné protažení. Ideální doplněk k józe.

Lekce
středa 07:30 – 08:30 Posilování vlastní vahou
Honza

Honza Šamánek

Honza je certifikovaným lektorem vinyasy jógy. Jeho skvělými učiteli jsou Cyndi Lee a Lenka Nezvalová. V pubertě začal s hatha jógou, ve dvaceti praktikoval ashtangu; poslední dobou se snaží ubrat navenek a přidat uvnitř. Jóga je pro něj detailní a praktický návod, jak se cítit dobře; učit jógu je jeden ze způsobů, jak lidem pomáhat ke spokojenosti, štěstí a klidu.

Lekce
pondělí 17:30 – 19:00 Jóga a meditace
honza

Honza Šimíček

Vždy jsem se ztotožňoval s myšlenkou: "Cvič, ono to přijde". Tak tedy cvičím a postupně něco přichází a něco odchází. Zatím na vlně dynamiky, u své vlastní praxe s ashtanga vinyasou, se kterou mě seznámil Dalibor Štedronský. K joze mě přivedla moje mamka se svými znalostmi Iyengar jogy a během pár měsíců v Indii bylo úžasné objevovat také Sivananda jogu. Joga se stala součástí mého života, kdy je pro mě užasné pozorovat, že už to není jen o ranním tělocviku, když tělo spadne z postele na podložku, ale o celém dni, každém okamžiku.

irena

Irena Šorfová

Irena Shanti Šorfová studuje a praktikuje jógu více jak dvacet let, je certifikovanou lektorkou Kundalini jógy a meditací, Hormonální jógové terapie pro ženy a diabetes, Jógy zvuku (Gong Master) a Jógy smíchu. Své znalosti prohlubuje studiem léčebných účinků kundalini jógy a zvukových vibrací. Na svých lekcích pracuje s terapeutickými symfonickými gongy, hlasem a dalšími nástroji, které ovlivňují tělo, mysl i ducha na více úrovních. K učení přistupuje ze srdce s pokorou a radostí sdílet tuto jedinečnou technologii, která může být velkou oporou na naší cestě a napomoci žít život vědomě a naplno. Irena vede mezinárodní vzdělávací program Kundalini jógy v ČR –Akademii vnitřního vědomí. www.kundaliniprague.cz

Lekce
úterý 17:30 – 18:45 Hormonální jóga
úterý 19:10 – 20:40 Kundalini joga
neděle 18:00 – 19:30 Kundalini joga

Jana Čermáková

Jana Najbrtová

Jana Půlpánová

Lekce
neděle 17:00 – 18:00 Vinyasa joga
Amanbir

Joe Amanbir Young

Joseph Amanbir Young is a Herbalist and New York licensed acupuncturist and massage therapist. He is also a certified Kundalini Yoga teacher with nearly a decade of experience . He holds a Master of Science in Traditional Oriental Medicine from the Pacific College of Oriental Medicine and a Bachelor of Science in Engineering from the Cooper Union. Amanbir is guest teacher at kundalini yoga program, Akademie vnitřního vědomí.

Jožo Rabara

Jožo Rabara

Jógu praktikujem od roku 2006, pár rokov na to som začal svoje skromné znalosti predávať ďalej. Prešiel som si rôznymi štýlmi. Cez vinyasu, ashtangu a hathu som sa dostal až k Iyengar yoge, ktorá mi učarovala. Jógu podľa B.K.S. Iyengara vnímam ako cestu, na ktorú sa môže vydať naozaj každý. Zmysluplné použitie pomôcok dáva možnosť dotknúť sa aj pozícií, ktoré sú inak v ich finálnej variante ešte príliš náročné. Vzdelanie: 2011 - Instruktor Hatha jógy (BMSA) 2018 - Iyengar yoga teacher Level Introductory

Lekce
úterý 19:10 – 20:40 Iyengar jóga
středa 12:00 – 13:00 Poledni Iyengar jóga
pátek 08:30 – 09:30 Iyengar jóga
Kali Rosinski

Kali Rosinski

Originally from Brazil. Influenced by my gurus, peers, environment and my travel, I aim to bring a unique experience to each of my class. My motive of teaching yoga is to have my students feel refreshed and renewed after each class. In my classes I try to provoke thought and meaning, letting the students understand and experience energy reading.

Katerina

Kateřina Benešová

Jóga je pro mne vlastně způsob života. Každý den, každý okamžik nám něco přináší a je jen na nás co si z toho odnesme. Naučila mě mimo jiné užívat si přítomnosti, nežít z toho co bylo a neupínat se k tomu co bude, protože jediné co je jisté je, že se vše a stále měníJ. A pro mě osobně je právě ta změna to, co mě posouvá dál . Aktivně se józe věnuji přes 7let a jsem ráda, že jsem našla tuto cestu.

Lekce
pátek 07:30 – 08:30 Vinyasa joga
Klára

Klára Doubková

Láska k pohybu mě provádí stejně jako jóga od dětství. S postupem času a zátěžemi, které život přináší jsme si začala více a více uvědomovat, jak jóga přispívá k mé duševní i fyzické rovnováze a stala se tak neoddělitelnou součástí mého života, cestou na které mohu stále poznávat.

Lekce
pondělí 12:00 – 13:00 Polední Iyengar jóga
úterý 08:30 – 09:30 Iyengar jóga

Kristýna Vacková

laura face.png

Laura Crowe

Laura denně cvičí jógu skoro dvacet let a učí více než deset. Více než dekádu se věnovala aštanga vinjása józe, ale pak se "utrhla ze řetězu" a věnuje se józe eklektickým způsobem. Učí vždy to, co zároveň sama cvičí, takže i její lekce se posunuly z aštanga vinjása jógy do "free-style" vinjásy. Nyní vypracovala systém tří volně propojitelných sérií Pohyb, síla, klid.

Lekce
pondělí 19:10 – 20:40 Jóga a meditace
úterý 17:30 – 19:00 Jóga a meditace
Lenka Nezvalová

Lenka Nezvalová

Je certifikovanou lektorkou Vinyasy jogy (Bangkok, Thajsko) a Jivamukti Yogy (New York, USA) a studovala se skvělými učiteli jako Sharon Gannon, David Life, Adrian Cox, Paddy Mc Grath a Yogeswari. Učení jógy vnímá s pokorou i radostí jako své poslání.

Lekce
čtvrtek 19:10 – 20:40 Vinyasa joga
Lenka Robinson

Lenka Robinson

Je certifikovanou lektorkou jógy. Absolvovala učitelské kurzy v USA a v Indii. Neustále upevňuje a rozšiřuje své zkušenosti účastí na jógových seminářích, budhistických meditačních pobytech, ajurvédských přednáškách.ale hlavně svou vlastní niternou praxí.

Lekce
pondělí 19:10 – 20:40 Hatha flow
úterý 10:00 – 11:30 Hatha flow jóga
čtvrtek 12:00 – 13:00 Polední Hatha flow jóga
čtvrtek 17:30 – 18:55 Hatha flow

Lisa-Marie Wakenshaw

I love yoga. All types of yoga. I was introduced to Hot Yoga back in 2005 and ever since then I have been on my yoga journey, and it has taken me around the world and back. I've never committed to one single practice, but have tried out and trained in different practices to broaden my teaching-skills and deepen my own personal practice. I first trained in the Indian Himalayas and completed my first 200hr teacher training in traditional Hatha Yoga. Since then I have completed teacher trainings in AcroYoga, Vinyasa Flow, Ashtanga Vinyasa, Pre/Post-Natal/Baby and Hot Yoga. I teach with strong focus on the connection between breath and alignment, as our physical form is nothing without the support of our breath.

Lekce
pondělí 16:15 – 17:15 Vinyasa joga
středa 07:30 – 08:30 Vinyasa joga
lucie duha

Lucie Duha

Lucie Duha Machutová, která u nás vede pondělní dopolední lekce Kundalini jógy a meditací studovala řadu let u Ireny Šorfové a v nedávné době absolvovala mezinárodní dvouletý program pro lektory kundaliní jógy – Akademii vnitřního vědomí.

Lekce
pondělí 09:30 – 10:30 Kundalini joga
lucie

Lucie Königová

Studuje, praktikuje a učí jógu v tradici Šri T. Krišnamačariji. Měla možnost a štěstí studovat s řadou inspirativních učitelů, jimž vděčí za mnohé (zejména Marcele Mikešové a Paddy McGrath). Jejími hlavními učiteli jsou A.G. a Indra Mohanovi.

Lekce
středa 17:30 – 19:00 Jóga jako cesta
Maria

Mária Študencová

Jóga je súčasťou môjho života od 2004. Jedného dňa som vyskúšala a odvtedy som neprestala jógové hodiny navštevovať, objavovať stále nové aspekty, zaujímať sa o jógovú históriu a benefity, ktoré jóga pravidelnou praxou prináša na tele i duši. Jej filozofiu prenášam nielen do hodín jógy, ale aj do každodenného života. Kombinujem tradičnú hodinu s mojou vlastnou praxou, skúsenosťami a znalosťami. Ľuďom na mojich hodinách odovzdávam to, čo jóga prináša mne samotnej - radosť, pokoj a vnútornú rovnováhu. K jóge som sa dostala „náhodou“ vo fitness centre v USA. Zaujalo ma o čom je a prečo sa jej ľudia venujú. Zo začiatku som to brala ako „gymnastiku“, ktorá mi pomáhala zkľudniť sa, skoncentrovať sa a zároveň udržať flexibilitu. Postupne som objavovala jej hĺbku a stala sa mojim životným štýlom.Som certifikovanou lektorkou 3. a 2. triedy u Českej Akadémie Jógy z roku 2014 a 2015 a certifikovanou lektorkou hormonálnej jógovej terapie u Dinah Rodrigues z roku 2016.

Lekce
úterý 16:15 – 17:15 Jemná Vinyasa jóga
středa 10:00 – 11:15 Hormonální jóga
čtvrtek 07:30 – 08:30 Ranní Vinyasa jóga
čtvrtek 16:15 – 17:15 Vinyasa jóga
Meenal Padhiar

Meenal Padhiar

Born in India, grew in England. Meenal has been practicing yoga since 2004 when inroduced to Sivananda yoga tradition. In 2011 completed Yoga alliance teacher training of Hatha yoga in Rishikesh. Her teaching draws from various yoga traditions. Meenals claases offers dynamic and meditative practice with emphasis on postural lignment, breath and heart-centeredness.

Lekce
pátek 17:00 – 18:00 Vinyasa joga
Olga Bubnová

Olga Bubnová

I am in yoga for 10 years. I am a certified Teacher of Yoga Alliance RYT-200 and a certified teacher of Skola Jogy Veroniky Karmanove. Jana Schneeweissova, Alice Cervinkova, Godrfrihey Devereux, Eva Vrbova, Petra Pikkelova are my beloved teachers.For me – yoga practice is a tool to make my body happy and my mind at ease. That is how I learn to enjoy every moment of my life. During my classes together we will gain strength, flexibility and balance in a joyful and mindful way

Lekce
středa 10:00 – 11:00 Jemná Vinyása
pavla

Pavla Brožová

Pavla je od malička zamilovaná do pohybu, který ji už od dětství provázel. Jógu ve větší míře potkala někdy v roce 2009 a postupně se propracovala hlouběji ke každodenní praxi. V roce 2016 absolvovala Kurz lektora Hatha jógy pod Yoga Alliance RYT-200 a stejně tak se stala certifikovanou lektorkou fascinující Jin jógy pod vedením skvělé Angely Jervis-Read z Toronta. Jóga je pro ní komplexní přístup k osobnosti, posiluje duševní rozvoj a přináší radost a zdraví do života.

Lekce
středa 17:30 – 18:55 Yin & Yang jóga
petra

Petra Pavlíková

Od dětství mám ráda pohyb a zpěv. Nakonec jsem vystudovala práva a nějakou dobu jsem se tím i úspěšně živila. Cestu k józe jsem našla v době, kdy jsem z povětšinou sedavého zaměstnání měla bolesti zad, které mi každý den znepříjemňovaly. Bylo pro mě naprosto fantastické, když po druhé hodině cvičení jógy bolesti ustoupily. Kvalita prožívání dnů bez bolesti a jakýchkoli podpůrných preparátů je nesrovnatelná s tím, co jsem cítila v době, kdy jsem si neuměla správně sednout a nevnímala správné držení těla. S pokorou a vděčností od té doby jógu pravidelně studuji a cvičím. Hodnota skrytá v tomto učení je totiž obrovská. Jóga kultivuje osobnost člověka na všech úrovních a jde mnohem dál ...

Lekce
čtvrtek 10:00 – 11:00 Hatha jóga
čtvrtek 17:30 – 19:00 Hatha jóga pro začátečníky
pátek 10:00 – 11:30 Hatha jóga
Petra Pikkelová.jpg

Petra Pikkelová

Poprvé jsem si na yogovou podložku – yogamatku – stoupla v roce 2001 v New Yorku, kde jsem mnoho let žila. Když jsem z ní slezla, bylo mi jasné, že jsem našla novou vášeň.

Lekce
pondělí 12:00 – 13:00 Polední vinyasa jóga
úterý 12:00 – 13:00 Polední vinyasa jóga
středa 19:10 – 20:40 Vinyasa jóga
čtvrtek 12:00 – 13:00 Polední Vinyasa
Petra Špindlerová

Petra Špindlerová

Petra je v herečka, která se kromě hraní aktivně věnuje joze. V roce 1999 poprvé navštívila Indii, kde se do jogy zamilovala. Po návratu do čech začala se soustavným studiem. Je certifikovanou cvičitelkou III. třídy (v současné době si zvyšuje kvalifikaci na II. třídu-Česká Akademie jogy). V současné době dokončuje na FTVS-UK a České akademii jógy učitele I.tř. Absolvovala výcviky: Dynamická jóga Godrfriho Devereuxe Vývojové pohyby a jóga pro miminka Ellynne Skove MA, LTCA, BC-DMT, NCC, RPP, E-RYT

Lekce
pátek 12:00 – 13:00 Polední Vinyasa
neděle 18:30 – 20:00 Yin & Yang jóga
image.jpg

Renata Martinová

Pohybu se věnuji téměř celý svůj život. Od 4 do 18ti let jsem dělala vrcholově moderní gymnastiku. Již v dětství jsem snila o tom, že budu tanečnice a tak se i stalo. Takže tancuji, hraji v divadlech a pracuji na různých projektech jako performer. K józe jsem se dostala skrze svá bolavá kolena a vyhřezlou ploténku. Jógu dělám 6 let, inspiruje mne a nesmírně mě baví. Mám ráda vinyasu, protože když ji cvičím, mám pocit, že tancuji. Patří ke mně prostě:-)

Rosibel Marquez

Rosibel Marquez

Certified Teacher Yoga Alliance RYT-200® Studied and practiced Yoga for several years with leading teachers in South and North America, India and Europe. She has attended several workshops with renowned teachers of different styles of yoga, including Ashtanga Vinyasa Flow, Jivamukti and Dharma Mittra, among others. She is characterized by guiding individuals into the postures in a gentle and detailed way, leading them to consciously perform the asanas and the breathing and allowing them to enjoy and feel the effects and benefits of the practice.

Lekce
čtvrtek 17:30 – 19:00 Vinyasa joga
sobota 10:00 – 11:30 Vinyasa joga
simona

Simona Hrušková

Jóga je pro mě cesta, kdy se učím poznat sebe sama, respektovat se a věřit svým pocitům. Mít větší pochopení pro sebe ale i ostatní. Rozumět, že vše má svůj proces a je u každého jiný. Jinak intenzivní, jinak rychlý a má jiné překážky. Jóga mě učí mít se ráda takovou, jaká jsem. Jóga mě inspiruje každý den. Sama praktikuji a vedu lekce vinyása jógy. Lekce jsou ať už více či méně dynamické, vždycky jsou hlavně v rytmu dechu.

Lekce
pondělí 08:30 – 09:30 Vinyasa joga
tereza

Tereza Hausmannová

Tereza se věnuje józe a mindfulness meditacím od roku 2012 a v začátcích jí nejvíce pomohly lépe zvládnout stres během studií. Postupně se obojí staly nedílnou součástí jejího života. Jóga je pro Terezu cestou do svého nitra, do srdce. Učí jí sebelásce, pokoře, trpělivosti a vděčnosti za každý nový den. Všímavost (mindfulness) vnímá jako nezbytnost pro vedení spokojeného a naplněného života a pro jakoukoliv pozitivní změnu, která v životě chceme dosáhnout. Tereza absolvovala 200hodinový kurz Vinyasa jógy v Kostarice certifikovaný Yoga Alliance, výcvik Oshových meditací pod vedením Vatavayany a kurz reiki 2. stupně. Mimo lekcí jógy a meditací, Tereza pořádá ceremonie a workshopy s léčivým kakaem, s kterými se seznámila během své roční cesty po Střední Americe. Kakao hezky harmonizuje tělo a mysl a pomáhá nám napojit se na naše vnitřní já. Tereza věří, že pozitivní změna na světě začíná s každým z nás. Sebeláska, zdravé tělo, výživná strava a zdravá planeta spolu neodmyslitelně souvisí. Když si uvědomíme naší vnitřní jednotu, uvědomíme si i jednotu s přírodou a se vším, co nás obklopuje.

Lekce
úterý 16:00 – 17:15 Jóga pro ženy: Zpátky sama k sobě
tobias

Tobias Lorenz

Jóga je mnohem více než jen fyzická praxe. Je to hlavně práce s myslí. Cesta, kterou se můžeme vydat, abychom žili v míru sami se sebou. Učí nás soucitu a lásce k sobě samým i k našemu okolí. Učí nás nespěchat a být trpělivý. Učí nás žít vědomě. Ve svém srdci veřím, že naším nejhlubším cílem je žít v souladu s bohem - vesmírem - přírodou. Máme pro to ruzná pojmenování, ale esence je jen jedna - láska. Předávání zkušeností a získávání nových považuji za velký dar ...nebo: Předávání zkušeností a získávání nových mě naplňuje a dělá šťastným...

Lekce
úterý 07:30 – 08:30 Ranní vinyasa jóga
středa 16:15 – 17:15 Vinyasa joga
Tomáš Helbig

Tomáš Helbig

Před několika lety jsem zkusil první lekci jógy a po tom, co mi došlo, co učitelka mínila tím "pes hlavou dolů", jsem u ní zůstal.Nejprve jsem objevil Hatha Jógu a postupně přešel k větší dynamice - power, vinyasa. Uchvátila mě až Ashtanga Vinyasa Jóga se svým systémem. Teď se každé ráno vzbudím s pocitem jistoty, protože Ashtanga je tady stejná a krásná jako předchozí den.Jógu jsem studoval i učil napříč kontinenty a konečně našel svého učitele i v Čechách. V mých hodinách předávám načerpané znalosti, ověřené dlouholetou tradicí, tak, jak jsem je prožil na základě své zkušenosti.

Lekce
pátek 16:15 – 17:15 Ashtanga vinyása
Veronika Švecová

Veronika Švecová

Po několika marných pokusech začít s jógou jako teenager podle knihy (Iyengarova metoda, Lysbeth) jsem se daleko později dostala na lekce ashtanga vinyasa jógy (Andrea Smékalová, Dalibor Štědronský).

Yana Fisher

Yogu jsem měla v rodině. Když mi bylo 14, brácha mi ukázal pár pranayam a asan a tím to všechno začalo. Cvičila jsem ashtangu, vinjasu. Prošla jsem trenerským kurzem Universal yogi. Studovala jsem základy meditace. Učila jsem se u Madavana (v Tamil Nadu, v Indii) v tradici Sivananda yogi (shatkarmy, asany, pranajamy). Pak jsem přišla na hodinu k Heleně. V tu chvíli jsem pochopila, že už nemusím hledat dál. Přesně to potřebuji! Preciznost a znalost do hloubky. Prošla jsem prvním ročníkem Teacher trainingu - Iyengar Introductory 1 a těším se na pokračování. Yoga pro mě je příležitost najít uvnitř sebe to, co se často snažíme najít venku: lásku, klid, mír a opravdové štěstí

Team:

Jan Zahradník

Jan Zahradník

K józe jsem se dostal vlastně omylem – díky vyhřezlé ploténce. Přístup ke cvičení byl „klasický“ – občas ano – občas ne. Čistě náhodou se mi kamarádka zmínila o Iyengar józe a já se bez přemýšlení přihlásil na učitelský kurz. Toto rozhodnutí, dá se říct, mi změnilo život. Bez operace se mi vyhřezlá ploténka zatáhla o 60% a hlavně – díky preciznosti, která je v Iyengar józe pro provedení pozic zásadní, se mi postupně změnil i přístup k životu a řešení situací, které s sebou život přináší. Důraz kladený na detailní provedení a dlouhé výdrže v pozicích mě naučili lépe poznat sebe sama a zároveň zjistit, že mám před sebou ještě hodně dlouhou cestu.