Kurz jemné vinjása jógy : svobodný hrudník, ramena a šíje

Úterky večer
26.2. - 18.6.
čas: 17:30-19:00
lektor Veronika Švecová

Cena: 3900 Kč
Záloha: 1400 Kč

Ke kurzu Vám nahrajeme na účet 3x 90 min lekce, které můžete využít jako náhradní v případě, že se na nějakou lekci nebudete moct dostavit. Pokud ovšem budete chodit pavidelně, máte tak 3 lekce NAVÍC :)

Rezervovat

Hrudník je jedním z pólů našeho trupu. Přispívá k celkové pohyblivosti naší páteře od pánve až po hlavu, je křižovatkou pro přenos síly trupem a významně ovlivňuje pohyb ramen, paží a krční páteře. Flexibilita našeho hrudníku je zásadní pro to, abychom se cítili dobře a pohybovali pohodlně.

Veronika Švecová

V tomto kurzu se budeme zaměřovat na uvolnění hrudníku, ramen a šíje.Naučíme se lépe vnímat vrchní část páteře, žebra, lopatky, krk a postavení hlavy. Budeme pracovat na posílení této oblasti za pomocí tradičních i méně obvyklých jógových ásan (pozic) a pohybů a propojení hrudníku, ramen a šíje přes aktivitu dlaní. 


Z hlediska jógových ásan budeme objevovat úlohu hrudníku v pozicích opor o dlaně a lokty. Prozkoumáme pohyb ramen, paží, dlaní a krku v  základních jemných rotacích, úklonech, záklonech, balancí a převrácených pozicích. Ve všech ásánách nám půjde o hledání pohodlné cesty (hlavní princip vinjási) a ne o jejich necitlivé “zaujmutí”.


Studentům budou poskytnuty materiály pro domácí praxi.