Kurz jemné jógy a meditace (všechny úrovně)

Pondělky večer
26.2. - 7.5.
čas: 19:10-20:40
lektor Honza Šamánek

Cena: 2300 Kč
Záloha: 800 Kč

3 lekce je možné si nahradit na libovolné otevřené lekci 2 měsíce po ukončení kurzu. Kurz neprobíhá v pondělí 2. dubna.

Rezervovat

Pondělky večer
9.4. - 25.6.
čas: 17:30-19:00
lektor Honza Šamánek

Cena: 2760 Kč
Záloha: 760 Kč

3 lekce je možné si nahradit

Rezervovat

Kurzy "jemnné jógy a meditace" jsou určeny pro všechny. Bez rozdílu věku či zkušenosti s jógou. Jógu v tomto kurzu "použijeme" k jemnému protažení tak, abychom byli připraveni na meditaci. 

Do právě probíhajícího kurzu je možné přijít na jednotlivou lekci (drop-in). 

Honza

Co je to meditace?

  • meditace je cvičení, kdy věnujeme pozornost tomu, co a jak právě děláme během toho co to děláme. Ať je to cokoliv. V Buddhistické tradici se tento typ „cvičení“ označuje jako „všímavost“

Proč meditovat?

  • meditace je „umění“ najít klid a štěstí v sobě sama. K tomu nám pomáhají metody zklidnění a stabilizace mysli. Moderní svět je velmi rušný a plný stresu. Většinu času trávíme prací a vzhledem k náročnosti, rychlosti všeho a dalších vlivů se cítíme unaveni a ve stresu. Meditací toto můžeme velmi jednoduše změnit a přinést klid a pohodu do každodenního života. Efekty meditace se projeví v klidném spánku a lepším zvládání každodenních stresových situací. 

V kurzu se zaměříme na práci s dechem (pranayama), s pohybem (ásana) a s myslí (meditace) se pokusíme vnímat jako jeden celek a budeme hledat jógovou praxi, ve které se tyto prvky navzájem podporují a prolínají.

Kromě úvodu do vinyasových sestav (ásana) se zvlášť zaměříme na úvod do meditace: budeme se věnovat tomu, jak mysl funguje a vyzkoušíme několik způsobů, jak najít zklidnění a ztišení. Vnímání dechu nás bude provázet v ásanách i při meditaci.

Lekce budou mít kumulativní strukturu. Přibližné rozvržení lekce je 5 minut dechové praxe, 50 minut tělesného cvičení a 2 x 10 minut meditace.

Pokud tedy cvičíte pravidelně a chcete svou praxi posunout o trochu dále či bojujete se stresem a hledáte cestu jak sami sobě pomoci, kurz je určen právě pro Vás.