Nikdy není pozdě začít cvičit

Pokud si myslíte, že cvičení: „již“ není pro Vás…nechcete cvičit, protože se bojíte, že Vám „to“ nepůjde…pak právě pro Vás jsme připravili tento kurz.

Jana Chadimová

Kurz je vhodný i pro začátečníky, kteří se chtějí seznámit s jógou. Kurz je zaměřen na protažení, rozhýbání velkých kloubů těla s důrazem na rovnoměrné nastavení páteře. Projedeme základní jógové pozice s variantami použití pomůcek v případě různých omezení v těle.

Kurz povede certifikovaná lektorka Iyengar jógy Jana Chadimová. 

Iyengar jóga:

Metoda tělesných (asana) a dechových (pranayama) cvičení vypracovaná B. K. S. Iyengarem z tradičních jógových nauk a celá desetiletí považovaná za nejucelenější a nejdůslednější koncepci jógových cvičení. Náročnost cviků zvaných ásány, tvořící jádro nauky jógy, a důležitost jejich správného provádění pro efektivní terapeutické a relaxační účinky si vynutila vývoj a uplatnění souboru cvičebních pomůcek, významných zejména pro začátečníky a pro ty cvičence, kteří z různých důvodů nejsou schopni ovládnout techniku jógy bez dopomoci. To je velký přínos Iyengarovy koncepce, který v jiných metodách cvičení nemá obdobu.

Jana Chadimová:

Jana je studentkou a certifikovanou učitelkou celistvého systému rodiny Iyengarů, kterému se věnuje celým srdcem. Ve svých lekcích se snaží předat širší spektrum posvátného umění Patanjaliho jógy, ne jen jednu její větev ásan. V současnosti s velkou vděčností studuje se zahraničními učiteli. Její vášní je i malování, tvoření, zpěv, příroda i dobré jídlo.