Jógový dýchánek s meditací

Dech je tím nejcennějším, co máme. Dech je symbolem a darem života. Dech je něčím, co dostáváme do vínku každý – automaticky, bez zásluhy – při narození a na nás pak je, jak jej vnímáme, necháme se jím vést, a jak s ním zacházíme.

Lucie Konigová

Dech je i základem a jedním z hlavních nástrojů učení jógy. Pomáhá soustředění, vede pohyb, zklidňuje i osvěžuje tělo a udržuje mysl bdělou a přitom odpočinutou.

Dech je metaforou našeho vztahu a přístupu k životu – jak dýcháme, tak také žijeme. Svědčí o tom, jak reagujeme na nevyhnutelné změny, které život přináší a jak dokážeme přijímat a nechat být.

Dech je ústředním tématem májového „jógového dýchánku“. V pozvolna plynoucích sledech jógových pozic (ásán) budeme pracovat na propojení dechu s pohybem, tokem energie a směřováním pozornosti. Sestavy ásán budou zaměřeny na schopnost napojit se na přirozenou inteligenci těla v plynulém pohybu vedeném dechem. Od úvodního fyzického cvičení přejdeme k mantrám, pránájámě a meditaci, na které se workshop především zaměří.